Aplikácia

Aplikácia prísady NanoOil – 20.MSK do motora je celkom jednoduchá:
 

  • Naštartujeme auto a necháme motor zahriať sa na prevádzkovú teplotu, Alebo s nim prejdeme zopár km. Aby sa olej v motore zohrial a rovnomerne premazal.
  • Po zahriati na prevádzkovú teplotu vypneme motor. Následne odkrútime olejové viečko z motora (tam kde sa nalieva motorový olej).
  • Nalejeme primeranú dávku prísady NanoOil do motora (dávka sa riadi objemom motorového oleja odporúčaného pre Vaše auto, t.j. 10g. prísady NanoOil na 1 liter oleja).
  • Po naliati prísady NanoOil do motora, uzavrieme olejovým viečkom otvor na motore. Znovu naštartujeme motor a necháme ho bežať na voľnobeh aspoň 20-25 minút alebo prejdeme s vozidlom minimálne 20-25 km, aby sa NanoOil dobre premiešal s motorovým olejom. NanoOil je hustej konzistencie a preto musí byť aktívne premiešaný, počas chodu motora. V opačnom prípade klesne na dno olejovej nádrže a nedôjde k premiešaniu (účinku) s motorovým olejom.
aplikacia nanooil

Zvýšenie výkonu a zníženie spotreby sa dostaví po prejdení približne 500 km, keď NanoOil vyčistí motor. Následne potom by mala prebehnúť aj výmena súčasného motorového oleja, za nový. Účinok lepšieho mazania motora je 50 000 km a nemá na to ani vplyv častých výmen motorového oleja. Nano – film na stenách valca ostáva účinný, počas celého cyklu. 
V prípade použitia v motoroch s vnútorným spaľovaním (benzínové a naftové) sa NanoOil pridáva ako prímes do motorového oleja. Molekuly NanoOil sa chemicky viažu s molekulami motorového oleja a vypĺňajú mikroskopické praskliny („póry“) kovu – a takto vytvoria nano-film na kove. Ďalšia zložka – organická kyselina – zároveň rozpúšťa karbónové usadeniny v motore na farbivo. Tým sa zníži trenie kovových častí približne 4-6 násobne,    čo má za následok niekoľko-násobné predĺženie životnosti kovových časti a zásadné zníženie spotreby paliva. Ideálne aplikovať NanoOil pravideľne po výmene oleja ako prevenciu opotrebenia motora a udržania ho v 100% kondícii.